Fabryka Traktorów Ursus w Warszawie
W latach 1924-28, w Czechowicach (obecnie dzielnica Ursus) powstały zabudowania Zakładów Mechanicznych. Zaczęto produkować tu samochody ciężarowe i autobusy, a w kolejnych latach także czołgi, ciągniki wojskowe, samochody pancerne i motocykle. Podczas II Wojny Światowej urządzenia i maszyny zostały wywiezione a budynki zniszczone. Fabrykę odbudowano i już w 1947 wyprodukowano pierwszy powojenny traktor. W następnych latach zakłady bardzo szybko się rozwinęły. W latach 70. i 80. w Ursusie pracowało 30 000 osób a zakłady wytwarzały 50 000 ciągników rocznie. W kilkunastu halach produkowane były m.in. charakterystyczne i znane w całej Polsce traktory Ursus C-360 i C-330, które cieszyły się dużym popytem także za granicą. Fabryka popadła w ogromne długi i zaczęła upadać w końcu lat 90.
aktualnie fabryka jest wyburzana i powstanie tam osiedle.
kilka hal jeszcze stoi.
Więcej zdjęć w nowo dodanej galerii - LINK
DANE MIEJSCA
Dostęp: Miejsce nieaktywne
Dział: Archiwum
Dział: Archiwum
Atrakcyjność: Rewelacyjna
6 komentarze
Klimatyczne miejsce!
OdpowiedzUsuńWszystkim zainteresowanym tematyką rolnictwa, uprawy , maszyn rolniczych polecam wejsc na stronę https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/tilt-turbo-575-ec . Sąto liderzy w dostarczaniu technologii dla rolnictwa.
OdpowiedzUsuńTakie stare fabryki mają swój klimat
OdpowiedzUsuńUwielbiam urbex, więc chętnie odwiedziłbym takie miejsce!
OdpowiedzUsuńJeśli chodzi o maszyny rolnicze to Ursusy to piękna klasyka. Do tej pory jak przejeżdżam przez jakieś wsie i widzę ursusa to uśmiech pojawia się na twarzy. To były naprawdę piękne maszyny. A fabryka sama w sobie ma klimat.
OdpowiedzUsuńDostępność części zamiennych jest krytyczna w procesie naprawy silników hydraulicznych. Dlatego ważne jest, aby wybierać usługodawców, którzy mają sprawne łańcuchy dostaw, co jest często podkreślane na stronach takich jak https://hydro-dex.com/naprawa-silnikow-hydraulicznych-poclain/.
OdpowiedzUsuń